Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimehe Kadri Simsoni sõnul Keskerakond täna sotsiaalministeeriumis sõlmitavale puudega ja tervisekahjustusega inimeste sotsiaalse kaitse tagamise ja koostöö leppele omapoolset allkirja ei anna. Simsoni sõnul saab leppele rohelise tule anda alles siis, kui töövõimereformi sisulised probleemid lahenduse leiavad.

„Valitsuse lootus, et kõik osapooled nö hea tahte leppele allkirja annavad on tänastes oludes küüniline. Selle asemel, et kuulata puudega inimeste soove ja muresid ning lahendada reformi puudused, on valitsus pannud põhirõhu asendustegevusele, ehk hea tahte leppe sõlmimisele,“ sõnas Kadri Simson.

Simson jätkas: „Teame, et pärast 2012. aasta sügisel toimunud streiki kirjutasid ka tervishoiuvaldkonna osalised alla hea tahte koostöökokkuleppele, mis pidi siis tagama tervishoiusüsteemi jätkusuutlikkuse ja arengu. Paraku on sõlmitud leppest seni täidetud vaid mõned üksikud punktid. Võib eeldada, et sarnane saatus ootab ka täna sõlmitavat lepet.“

„Valitsus peab mõistma, et tänasel kujul oleva töövõimereformiga ei soovi keegi edasi minna. Just seetõttu ei allkirjasta meile teadaolevalt seda lepet ka mitmed puuetega inimeste organisatsioonid. Töövõimereformi on vaja, kuid tänasel kujul see tööle ei hakka,“ lõpetas Kadri Simson.

Puude või tervisekahjustusega inimeste sotsiaalse kaitse tagamise ja koostöö leppe allkirjastamine toimub täna kell 15 Sotsiaalministeeriumis.

Lisainfo:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
 

Tagasiside