Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

16. märtsil algatab Riigikogu Keskerakonna fraktsioon eelnõu, millega tõstetakse toimetulekupiir 1200 kroonini ning laiendatakse toimetulekutoetuse saajate ringi.

Sotsiaalhoolekande seaduse muutmise eelnõuga tõstetakse toimetuleku piir 1200 kroonini, iga teise ja järgmise pereliikme toimetulekupiiriks on 960 krooni.

Lisaks muudetakse toetuse arvestamise aluseid ning toimetulekutoetuse tasumisel ei arvestata avaliku töö eest saadud tulu, represseeritutele makstavaid toetusi ja riiklike peretoetusi.

„Need on toetused ja meetmed, millel on kindel otstarve ning ei peaks kuluma muudeks esmavajaduste rahuldamiseks,“ märkis Keskerakonna fraktsiooni liige Marika Tuus. Tema sõnul on ebaõiglaselt sellest nimekirjast seni jäänud välja represseeritutele makstavad toetused ja riiklikud peretoetused.

„Paljudele represseeritutele, näiteks Tšernobõli tuumajaama avarii tagajärgede likvideerimisest osa võtnud inimestele on tekkinud jäädavad tervisekahjustused, mida see toetus püüab kompenseerida,“ sõnas ta. „Samuti peaks peretoetuste eesmärk olema lastega seonduvate kulude osaline katmine, mitte näiteks toidu, ravimite või muude esmatarbekaupade ostmine.“

Avaliku töö eest saadavate tulude toimetulekutoetuse arvestamisest välja jätmisega motiveeritakse neid töötuid, kellele enam töötutoetust ei maksta, võtma osa sellest tööturumeetmest kaotamata igakuist sissetulekut.

Tagasiside