Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna algatab Riigikogu Keskerakonna fraktsioon eelnõu, mille jõustumisel hüvitatakse töötukassa vastuvõtuga seotud transpordi kulutused neile töötutele, kelle kodukohas puudub töötukassa esindus.

„Seadus kohustab töötut käima vähemalt kord 30 päeva jooksul töötukassas vastuvõtul, vastasel juhul teeb töötukassa otsuse inimeselt ametlikult registreeritud töötu staatuse äravõtmiseks,“ ütles Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Kadri Simson. Ta märkis, et vastuvõtul käimine toob just maapiirkondades elavatele töötutele kulutusi, mida ei kompenseerita.

Aastas lõppeb töötu staatus sanktsiooni tõttu ligi 30 000 inimesel. Simsoni sõnul on need juhtumid, kus inimene ei ole leidnud tööd, kuid kaotab siiski töötu staatuse. „Enamasti ongi põhjuseks, et töötu ei ole jõudnud igakuisele vastuvõtule töötukassas või on rikkunud tööotsimisnõuet või individuaalset tööotsimiskava.

Keskerakonna algatatud tööturuteenuste ja –toetuste seaduse muutmise järgi hüvitatakse töötukassa vastuvõtuga seotud kulutused sarnaselt tööturukoolitusele, tööharjutusele ja tööpraktikale.

Tagasiside