Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon algatas eelnõu, mis seab riigiettevõtete ja sihtasutuste juhatuse liikmete töötasudele piirmäära 6000 eurot kuus.

„Praegu on meil olukord, kus Eesti riigipea ametipalk on väiksem kui mõne riigi otsustusõigusega äriühingu juhatuse liikmel,” ütles Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Kadri Simson. „Eelnõu jõustumisel tagatakse, et Eesti Vabariigi Presidendi ametipalk koos esindustasuga oleks piir, millest riigiettevõtete ja riigi asutatud sihtasutuste juhatuse liikmed ei teeniks rohkem,” lisas Simson.

„Ettevõtte juhi palk peab olema vastavuses vastutusega. Põhiseaduse järgi on kõige kõrgem vastutus Eesti Vabariigi Presidendil,” lausus Simson.

Simson märkis, et riigiettevõtete juhtide palgad tõusid ka majanduskriisi ajal, mil enamuste töötajate palku vähendati või külmutati. „Sellega on riivatud inimeste õiglustunnet ning seetõttu tuleb ka riigiettevõtetel näidata üles solidaarsust ja kärpida kõrgustesse kerkinud juhatuse liikmete tasusid,” sõnas ta.

Simsoni sõnul on näiteid, kus riigiettevõtte juhi palka on tõstetud ajal, mil ülejäänud töötajate palgad on jäänud samaks või vähenenud. „Eesti Raudtee juhi Kaido Simmermanni tasu suurenes 2010. aastal 14%. Seejuures maksti raudteejuhile ka 280 000 krooni lisatasu,” rääkis Simson. „Samas raudteelaste palk mullu ei tõusnud ning ettevõttel ei ole ka selleks aastaks oma töötajatele palgatõusuks vahendeid ette nähtud,” lisas Simson.

 

Tagasiside