Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon annab tänasel parlamendi istungil menetlusse eelnõu, millega keelustataks energiajookide müümine alla 16-aastastele noortele. Eelnõu algataja Andrei Novikovi hinnangul aitaks taoline muudatus kaitsta meie noorte tervist.

„Energiajookide kahjulik mõju seisneb selles sisalduvates ainetes. Energiajoogi peamine toimeaine on kofeiin, mille liigtarbimine võib endaga kaasa tuua negatiivseid tagajärgi. Eriti tähelepanelikud peame me kofeiini liigtarbimise osas olema laste ja noorukitega, kelle kehakaal on võrreldes täiskasvanutega väiksem ning saadavad kofeiinikogused kehamassi kilogrammi kohta suuremad. Tegelikkuses on energiajookides ka teisi nooretele kahjuliku toimega komponente, mistõttu tuleks nende müük alla 16-aastastele noortele keelustada,“ sõnas Riigikogu majanduskomisjoni liige Andrei Novikov.

Novikov jätkas: „2012. aastal keelustas Rimi kauplusekett alla 16-aastastele energiajookide müügi, millega näidati eeskuju ülejäänud Eestile. Teised suured poeketid nagu Selver, Prisma ja Maxima leidsid, et sellised piirangud tuleks sätestada seaduse tasandil ning iseseisvalt pole nende arvates mõtet taolist piirangut ellu viia. Seega oodatakse initsiatiivi riigi poolt. Nüüd on meil võimalus seda initsiatiivi näidata.“

Enamikus Euroopa Liidu riikides on olemas soovitused, milles on sõnastatud, et energiajookide tarbimine noores eas võib endaga kaasa tuua negatiivseid tagajärgi. Esimene keelustamiseni jõudnud riik on aga Leedu, kes viis sisse piirangu, mis keelas alla 18-aastastel energiajoogi ostmise.

Teate edastas:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
Tel 53 474 246

Tagasiside