Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

 

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon algatas täna otsuse eelnõu rahvahääletuse korraldamiseks, et viia läbi Riigikogu erakorralised valimised 7. veebruaril 2010. aastal.
 
Eelnõu algatajad peavad oluliseks rahvahääletuse korraldamist selleks, et uuendada erakorraliselt Riigikogu mandaati uueks nelja-aastaseks perioodiks.
 
 „Eelnõu on ajendatud asjaolust, et  Riigikogu ja   Eesti Vabariigi Valitsus  on ammendanud   oma poliitilise mandaadi  ning  nii  pole enam pikemat aega  olnud võimalik ka  Eestile vajalike otsuste tegemine,“ ütles põhiseaduskomisjoni aseesimees Evelyn Sepp.
 
Keskerakonna fraktsiooni liige Sepp ütles, et eelnõu kohaselt  toimuks valimised ligi aastapäevad varasemalt ja see oleks Eestile võidetud aeg selleks, et riigi ja rahva kestmiseks vajalikud otsused saaks tehtud õigeaegselt ning et vastutus nende otsuste tegemise eest oleks selge.
 
 
 
 
„Eelnõu algatajana oleme veendunud, et usk  paremasse homsesse on küll kiiduväärne  iga üksikisiku puhul,  kuid  riigi eesotsas olijatel  peab peale usu olema ka  nii visioon  kui  poliitiline võimekus seda ellu viia,“ märkis Sepp. „ Eesti oludes on selleks  aga vaja  uut  tugevat enamusvalitsust – seega  siis nii uut poliitilist  mandaati kui   muidugi konstruktiivset  koostöösoovi oma valitsuspartneritega.“
 
Sepp ütles, et uue ja kiire stardi käivitamiseks on ainult üks demokraatlik võimalus -  viia läbi rahvahääletus erakorraliste valimiste  toimumise küsimuses, mis olulise riigielu küsimusena leiaks ka toetuse.  
 
„Pea aastapäevad varem toimuvad valimised sunniks ka kõiki poliitilisi jõude  kohanema  Eestis reaalselt toimunud traagiliste muutuste ja uue  eelarveperspektiiviga ning  nii sünniks ka reaalsed võistlevad programmid Eesti kriisist  välja toomiseks,“ ütles Sepp.
 
„Oleme veendunud, et Vabariigi Valitsus esitab veel sel aastal kolmanda  riigieelarve  kärpeplaani ja Riigikogu menetleb selle vastutustundlikult lõpuni  eeloleval sügisel. Nii oleks ka loogiline jätkata uute  sammude kavandamist  juba uue poliitilise mandaadi alusel   selge perspektiiviga sellest – kuhu, kuidas ja kui kiiresti on Eesti ühiskond valmis edasi minema.“
 
Eelnõu kohaselt pannakse rahvahääletusele küsimus Riigikogu erakorralistest valimistest.
 
Hääletamissedelile pannakse küsimus „Kas toetate Riigikogu erakorraliste valimiste korraldamist 7. veebruaril 2010. aastal?“ Rahvahääletus on kavas läbi viia 17. jaanuaril 2010. aastal.
 
Tagasiside