Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Sepp kutsub sotse ühinema kahe erakonna leppega

Riigikogu liige Evelyn Sepp kutsub sotsiaaldemokraate ühineme augustis sõlmitud Keskerakonna ja Rahvaliidu kootööleppega „Õiglane ja tugev riik inimeste teenistuses” aastateks 2007 – 2011.

„Selles on loetletud need eesmärgid, mida erakonnad ühiselt soovivad saavutada ning väärtused, mida ühiselt kaitsta,” ütles Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liige Sepp. „Üheks oluliseks vahendiks spordi- ja kultuuriteenuste paremaks kättesaadavuseks on just piletite käibemaksu alandamine, mille eest Keskerakond on veendunud seisnud juba viimased kaks aastat.”

Sepa sõnul jääb vaid soovida, et 2007.a. kevadel moodustavad just need kolm erakonda tugeva ja teotahtelise koalitsiooni ning saavad lisaks piletite käibemaksu alandamisele ühiselt ellu viia ka palju muid uuendusi, mis aitaks parandada Eesti ühiskonna sotsiaalset närvi ja tundlikkust.

„Erinevalt kahest sotsiaaldemokraatide poliitilisest rändnäitlejast tuleb minu hinnangul austada ka juba sõlmitud lepinguid ehkki see vahel ei pruugi meeldida,” ütles Sepp. „Pole mõeldav, et riiki juhitakse opositsioonist ja ühepäevaste uitmõtete või emotsioonide ajel. Hea tava näebki ette koalitsioonilepete sõlmimise, milles fikseeritakse kõik olulisemad eesmärgid, mille saavutamiseks ollakse valmis.”

„Paraku 2005.aastal koalitsiooni moodustades selleks valmis ei oldud,” märkis Sepp. ”Nii tulebki oodata uut võimalust ning teha selle saabumiseks konstruktiivset koostööd, mitte piirduda vaid kibedate sõnade ja eneseeksponeerimisega.”

Evelyn Sepp

Riigikogu KE fraktsiooni liige

51 06205

Tagasiside