Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liikmed Evelyn Sepp ja Lauri Laasi andsid täna peaminister Andrus Ansipile üle arupärimise, milles pärivad Harju maavanema suhtes rakendatava poliitilise arveteklaarimise kohta.

„Tänaseks on peaminister korraldanud esimese kondiproovi väiksemale vennale IRL-st, et see teeks maavanema koha vabaks peaministri erakonnakaaslasele,” ütles Sepp. „Selleks kasutatakse maavanema pädevuse juriidiliselt komplitseeritud vaidlust vaid ettekäändena.”

Arupärijad tahavad peaministrilt vastust järgmistele küsimustele:

Kas peaminister peab maavanemat vastutavaks Sakala keskuse hoonestusõiguse lepingu sõlmimise eest? Kas peaminister peab maavanemat vastutavaks selle eest, et riik tuginedes selleks volitatud institutsioonide kooskõlastustele ei võtnud Sakala keskust ehitisena riikliku kaitse alla? Kas peaminister peab maavanemat vastutavaks selle eest, et planeerimisseaduse § 3 kohaselt ei ole olemasoleva ehitise lammutamiseks vajalik detailplaneering, vaid Muinsuskaitse Nõukogu piirangud, mida ei olnud? Kas peaminister peab maavanemat vastutavaks selle eest, et halduskohtusse pöördumine ei peata ehitusloa kehtivust (halduskohtumenetluse seadustiku § 12¹ lg 1) ja maavanema protesti läbivaatamise ajaks ei ole ka kohtul õigust ehitusloa kehtivust peatada (halduskohtumenetluse seadustiku § 12 ¹lg 2)? Kui peaminister ei pea maavanemat ühegi eelneva küsimuse valguses vastutavaks, siis milles peab peaminister maavanemat Sakala keskuse lammutamises üldse vastutavaks?

Tagasiside