Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon andis täna peaminister Taavi Rõivasele üle arupärimise, milles nõutakse vastuseid küsimustele, mis puudutavad veeldatud maagaasiterminali (LNG) ehitust ning gaasiturgude ühendamiseks rajatava Balticconnectori projekti hetkeseisu ning tulevikuplaane.

„LNG terminali ning Balticconnectori projekte ümbritseb endiselt teatav saladuseloor ning meie arupärimise eesmärk on antud küsimustes selgus majja tuua. Möödunud aasta novembris leppisid toonane Soome peaminister Alexander Stubb ja Eesti peaminister Taavi Rõivas kokku Eesti ja Soome ühise gaasiinfrastruktuuri rajamises ning otsustati, et põhiterminal rajatakse Soome. Täna aga tundub vägisi, et Soome pole projekti arendamisest huvitatud ning asi lõppeb sellega, et meil pole ei terminali ega ka ühendustoru,“ sõnas Riigikogu majanduskomisjoni liige Mihhail Korb.

Korb jätkas: „Soovime peaministrilt kuulda, mis seisus on hetkel Soome taotlus ja valmisolek regionaalse terminali ehituseks. Lisaks on selgusetu, miks ikkagi otsustati terminali asukoha valimisel Soome kasuks ning kuidas lepiti kokku Balticconnectori ehitamise kulude katmine. Asukoha valik on sealjuures eriti kummastav, sest ka Euroopa Liidu tasandilt võis korduvalt kuulda, et näiteks Paldiski oleks terminali asukohana parim valik. Nendele ja paljudele teistele küsimustele ootame peaministri sisukaid vastuseid.“

Lisainfo:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
Tel 53 474 246

Tagasiside