Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liikmed esitavad täna arupärimisele kultuuriministrile Rein Langile, millega küsitakse ministri selgitust kultuurilehe Sirp ümber toimuva osas.

Arupärijad tunnevad muret kultuurivaldkonnas tekkinud terava pahameele osas, mis tulenes Kaur Kenderi nimetamisest Sirbi peatoimetaja kohusetäitjaks ja tema otsustest koondada mitmed pikaajalised kultuurilehe töötajad, mida peetakse toimiva struktuuri tahtlikuks lõhkumiseks.

Veel palutakse ministri selgitust avalikult esitatud süüdistustele, mille kohaselt on Sirbi ümber korraldamine seotud Reformierakonna sooviga kontrollida ajalehe sisu ning piirata kriitikat valitsuse suunal.

Samuti küsitakse Rein Langi hinnangut Sirbi tulevikuväljavaadete osas ning kultuurilehe vajalikkusele ja mõjukusele Eesti meediamaastikul.

Sügavat nördimust Sirbis toimuva üle on avaldanud Eesti loomeliidud, sest leitakse, et kultuurilehe ümberkujundamine ühe kultuurilise kildkonna väljaandeks ei ole ei kultuuri, selle tegijate ega tarbijate huvides. Avalikku selgitust toimuva kohta nõuab ka Ajakirjanike liit.

 

Tagasiside