Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Keskerakonna fraktsioon annab täna Riigikogule üle seaduseelnõu, mis piiraks jõustumisel riigi otsustusõigusega äriühingute ja riigi asutatud sihtasutuste juhatuse liikmete palka 6000 euroni kuus.

„Juhatuse liikmetele palga määramine on nõukogu pädevuses, kuid kahjuks ei saada riigile kuuluvate äriühingute nõukogudes selle ohjamisega kuidagi hakkama,“ rõhutas Keskerakonna fraktsiooni liige Aivar Riisalu, „sellele probleemile on juba korduvalt tähelepanu juhtinud ka peaminister, kes leiab, et hiigelpalgad on vastuolus rahva õiglustundega.“

„Viimane kurioossne näide on EAS-i juhatuse uue liikme Taavi Lauri 6500-eurone palk, mis võrreldes eelkäijaga tõusis 45 protsenti. Ja seda ettevõttes, mida on viimasel ajal ridamisi saatnud vaid probleemid,“ nentis Riisalu.

Riisalu märkis, et sarnast piirangut riigiettevõtete juhtide palkadele kasutavad mitmed Euroopa Liidu liikmesriigid. „Näiteks Hollandis pandi käesoleva aasta algusest palga ülempiir kõrgemate riigiametnike ning riigi otsustusõigusega ettevõtete juhtidele 187 340 euro ulatuses aastas. Sarnane lagi on kehtestatud ka Prantsusmaal alates 2012. aasta juulist. Riigi otsustusõigusega ettevõtete juhtide töötasusid on majanduskriisi ajal kärpinud ka Saksamaa, Suurbritannia ning Iirimaa.“

„Keskerakond pakub taaskord välja võimaluse tõmmata piir ülikõrgetele palkadele ning peaministri ja rahandusministri väljaütlemised annavad lootust, et koalitsioon suudab selle riigimeheliku otsuse koos meiega ära teha,“ lisas Riisalu.

Eelnõu näeb ette Riigivaraseaduse muudatuse jõustumise 2014. aasta 1. jaanuarist.

Tagasiside