Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liikmed esitasid täna sotsiaalministrile Hanno Pevkurile arupärimise hooldusravi kättesaadavuse ja kvaliteedi osas.

„2009. aastal Praxise poolt läbi viidud analüüs andis tulemuseks, et Eestis pakutakse tegelikust vajadusest neli kuni viis korda vähem hooldusteenuseid,“ selgitas Keskerakonna fraktsiooni liige Marika Tuus, „meie järel- ja hooldusravi nõrgale tasemele on juhtinud tähelepanu ka Maailma Tervishoiuorganisatsioon WHO.“

Tuusi sõnul oleks vaja hooldusravi valdkonda kvaliteedi tagamiseks investeerida senisest vähemalt neli korda rohkem, ning Põhjamaade tasemele jõudmiseks üle kümne korra enam.

Sotsiaalminister peab vastama järgmistele küsimustele: mida plaanitakse ette võtta, et tagada hoolekandeasutustes kvaliteetse tervishoiuteenuse pakkumine? Kuidas tõhustada kvaliteedi hindamist ja kontrolli, et vältida patsientide ebainimlikku kohtlemist? Miks pole täidetud Eesti hooldusravivõrgu arengukava hooldusravi voodikohtade arvu osas? Millal plaanitakse tõsta meditsiinitöötajate palku, et pidurdada nende väljavoolu riigist?

„Üle tuleks vaadata kogu hooldusteenuste süsteem tervikuna ja suurendada hooldusravi rahastamist, sealhulgas on hädavajalik ka meditsiinitöötajate palgatõus,“ lõpetas Tuus.

Tagasiside