Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon kohtus Eesti Ametiühingute Keskliidu juhi Harri Taligaga. Kohtumisel arutati tekkinud olukorda, kus Töötukassas on lõppenud aastaid toiminud kolmepoolne koostöö töötajate, tööandjate ja valitsuse vahel. Reformierakond ja IRL on koostöö taastamise asemel valinud Töötuskindlustuse seaduse muutmise, et asendada Töötukassa nõukogu valitsusega.

„Olukord, kus valitsus on otsustanud asendada dialoogi diktaadiga, on kahetsusväärne“, nentis fraktsiooni esimees Kadri Simson. „Me kavatseme takistada valitsusliidu plaani eirata tööandjaid ja töövõtjaid. Selle asemel, et kiirustades ja õigusvigadega seadust muuta, ootame, et valitsus pakuks välja endapoolse kompromissplaani kolmepoolse koostöö taastamiseks.“

Täna tuleb Riigikogus esimesele lugemisele sotsiaalkomisjoni algatatud Töötuskindlustuse seaduse muutmise seaduse eelnõu, millega antakse õigus Töötukassa juhatuse liikmete nimetamiseks või tagasikutsumiseks Vabariigi Valitsusele. Lisaks antakse valitsusele õigus kinnitada Töötukassa eelarve.
 

Tagasiside