Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liikmed edastasid täna ettevõtlusminister Liisa Oviirile arupärimise, milles nõutakse vastuseid küsimustele, mis ümbritsevad Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse ja OÜ Ermamaa vahelisi kokkuleppeid.

Arupärijate esindaja Erki Savisaare sõnul peab EAS lähtuma oma toetuste andmisel ning ka tagasi nõudmisel võrdse kohtlemise printsiibist ning kõiksugu skeemitamisi peab rahvasaadik täiesti lubamatuks.

„EASi otsus eraldada OÜ Ermamaale toetusena 190 392 eurot anti teadmisel, et projekti tulemusena valmib avalikuks kasutamiseks mõeldud kultuuri- ja puhkeobjekt. Tänaseks on aga avalikkus teada saanud, et juba neli aastat tagasi otsustas EASi juhatus rahuldada taotluse, millega peatati ajutiselt Ermamaa majutus- ja turismiteenuste osutamine avalikkusele. Ajutine otsus muutus aga nagu ikka püsivaks. Raha aga president miskipärast tagastama ei pea. Meie hinnangul ei saa taolist skeemitamist lubada kellelgi ning ettevõtlusminister peab selgitama EASi otsuse tagamaid,“ rääkis Keskerakonna juhatuse liige Erki Savisaar.

Savisaare hinnangul on olukorra lahendamiseks kaks võimalus. Esimene võimalus on see, et Ilves maksab toetuse täies mahus tagasi või asub Ärma talus reaalselt osutama majutus- ja turismiteenust. „EASilt toetuse taotlemine on paras väljakutse ning ei ole haruldased juhud, kus ebasihtotstarbelise rahakasutuse korral tuleb toetus sihtasutusele tagasi maksta. Minu hinnangul on üsna selge, et nii tuleb talitada ka Ilvese puhul. Selline osaline toetuse tagasi nõudmine tundub halva pretsedendina, mis tekitab palju küsimusi.“

„Liisa Oviir peab meile selgitama, kuidas kujunes OÜ Ermamaalt toetuse tagasinõude summaks just kümme protsenti eraldatud toetusest ning kas tegemist oli eurorahade väärkasutamisega. Oma ametiajal taotles president Ilves sõnades alati läbipaistvat ja ausat poliitikat. Sooviks sama arusaamist näha ka tegudes,“ lõpetas Erki Savisaar.

Lisainfo:
Erki Savisaar
[email protected]

Teate edastas:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
Tel: +372 53 474 246

Tagasiside