Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liikmed edastasid eile majandus- ja taristuministrile arupärimise, mis puudutab maanteeameti otsust sulgeda mitmed teenindusbürood.

Arupärijate esindaja Tarmo Tamme sõnul on büroode sulgemine järjekordne näide sellest, kuidas riigi pakutavad teenused maapiirkondade inimestest üha kaugemale lähevad.

„Eesti inimesed on juba harjunud, et kui nad ei ela linnas või suuremas asulas, siis erinevate teenuste kättesaamine muutub järjest raskemaks, kuid see ei tohiks olla normaalsus. Maanteeametile antud ülesanne, kaotada sel aastal 50 töökohta, tähendab Jõgeva, Põlva ja Valga büroode sulgemist ning Saare-, Hiiu- ja Raplamaa büroode lahtiolekuaegade ja teenuste piiramist. See on selge maapiirkondade suretamine ja teenuste inimestest kaugemale viimine. Tundub, et valitsus ei peatu enne, kui kõiki teenuseid osutatakse Eestis lõpuks vaid Tartus ja Tallinnas,“ rääkis Tarmo Tamm.

Tamm jätkas: „Valitsuse käsu tulemusena tehtavad koondamised on aga kohati väga ebaloogilised. Toon näite Põlva büroost. Põlva bürood külastas eelmisel aastal 9000 klienti, teostati 6500 toimingut ja büroo käive oli 310 000 eurot. Sellest kulus tegevuskuludeks ära 140 000 eurot ning riigile teeniti seega 170 000 eurot puhastulu. Riik büroole peale maksma ei pea, kuid siiski otsustati see kinni panna. See on ju absurdne, millest tulenevalt tehakse neid sulgemisotsuseid?“

„Riigireformi kontseptsioonis on kirjas, et osutatavate teenuste kvaliteet ei tohi halveneda. Nagu näeme, on reaalsus teistsugune. Maanteeameti plaan halvendab selgelt nende piirkondade konkurentsivõimet. Soovime ministrilt kuulda, kuidas peaksid tema hinnangul inimesed elama väiksemates maapiirkondades, kui kõik teenused nendest piirkondadest pidevalt kaugenevad? Lisaks on selge, et ühtede büroode kärpimine ja sulgemine suurendab teiste koormust. Minister peab selgitama, kas see tähendab teistesse büroodesse inimeste juurde palkamist,“ lõpetas Tarmo Tamm.

Teate edastas:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
Tel: +372 53 474 246
[email protected]

Tagasiside