Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liikmed esitasid kultuuriministrile Rein Langile arupärimise, saamaks teada, millal kavatsetakse tõsta kultuuritöötajate palkasid.

„2007. aastani on kõigis valitsuskoalitsiooni lepinguis olnud sõnastatud haridus- ja kultuuritöötajate võrdse palgatõusu vajadus, viimastel aastatel on palgatõusu asemel kultuuritöötajate palgad hoopis langenud,“ selgitas Keskerakonna fraktsiooni liige Priit Toobal.

„Hoolimata madalatest palkadest on Eesti kõrgharidusega kultuuritöötajate suhtarvult Euroopa Liidus esimesel kohal,“ märkis Toobal, kelle sõnul omab kõikidest kultuurivaldkonnas töötavatest inimestest kõrgharidust 64%.

„Rahandusministeeriumi poolt koostatud analüüsist saame teada, et Kultuuriministeeriumi valitsemisala töötajate keskmine palk oli võrreldes teiste ministeeriumide valitsemisaladega kõige madalam,“ nentis Toobal.

Kultuuriminister peab vastama järgmistele küsimustele: miks on kõrgharitud ning pikaajalise töökogemusega kultuuritöötajad siiani alarahastatud? Kuidas peaksid kultuuritöötajad Teie hinnangul toime tulema hinnatõusu tingimustes, kui nende palk ei tõuse? Rahvakultuuri seadusega on erinevad töögrupid tegelenud juba üle 10 aasta, senini on see aga ikka vastu võtmata. Kas ning millisel kujul on Kultuuriministeeriumil plaanis rahvakultuuri seadus välja töötada ning milliseid garantiisid see kultuuritöötajatele loob?

Tagasiside