Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu sotsiaalkomisjoni aseesimees Yana Toom peab kahetsusväärseks, et koalitsioon ei toetanud Keskerakonna algatatud matusetoetuse taastamise eelnõu.

„Sotsiaalkomisjonile saadetud kirjas seisab, et Keskerakonna fraktsiooni eelnõu ei saa toetada, sest matusetoetuse kaotamine parandab riigi rahaliste vahendite kasutamise efektiivsust,“ rääkis Toom, „minu meelest on aga küsitav, kas soov parandada riigi rahade kasutamise efektiivsust saab õigustada seda, et Eesti inimesed on sunnitud võtma matuste korraldamiseks kiirlaene või koguni loobuma omaksete matmisest.“

Toom lisas, et kui valitsus annaks endale aru, et need inimesed vajavad abi, siis tekib küsimus, mis on tehtud probleemi lahendamiseks. „Meie eelnõu oli Riigikogu menetluses viis kuud, mille jooksul sattusid veel kümned pered võlaauku, korraldades matuseid, mida nende sissetulek tegelikult ei võimaldanud. Kui valitsus leiab, et matusetoetuse maksmist tuleb muuta vajaduspõhiseks, seda saaks teha peale seda, kui eelnõu läbiks esimese lugemise – parandusettepanekud ongi see mehhanism, mille abil sünnivad head seadused.“

„Paraku aga seda ei juhtu – koalitsiooni häältega matusetoetuse ennistamine kukutati läbi ilma sisulise aruteluta. Väga kurb, et Eesti inimesele, kellele riik tihtilugu ei taga väärikat elu, ei ole tagatud ka väärikas surm,“ märkis Toom.

„Keskerakond jätkab tööd selle teema kallal ja otsib alternatiive, kuidas saaks riik olla abiks peredele, keda tabas lähedase kaotus. Reformierakond ja IRL peavad mõistma, et keegi pole surematu ning see võib tabada väga ootamatult igaüht,“ lõpetas Toom.
 

Tagasiside