Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Eesti tänane valitsuskoalitsioon leppis käimasoleva aasta 20. märtsil kokku, et lapsetoetused tõstetakse pere esimese ja teise lapse kohta 45 euroni kuus ning kolmanda ja iga järgneva lapse kohta 100 euroni kuus. Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni aseesimehe Mailis Repsi sõnul on toetuste kasv väga tervitatav, kuid vältimaks olukorda, et toetused taas kümneks aastaks toppama jäävad, tuleb seadusesse sisse kirjutada ka lapsetoetuse indekseerimine.

„Kümme aastat 19-eurosena püsinud lastetoetus on häbiplekk, mis loodetavasti saab tuleva aasta alguses likvideeritud. Kuid selleks, et uus toetus arvestaks tulevikus ka hinnatõusuga, on vaja toetuseid sarnaselt pensionitega indekseerida. Meie ettepanek on, et igal aastal vaadataks üle tarbijahinnaindeksi kasv ja sotsiaalmaksu laekumine ning vastavalt sellele tõstetakse lapsetoetust. Kuna valitsuskoalitsiooni esitatud eelnõu on alles jõudmas Riigikogu sotsiaalkomisjoni ette, siis teeb Keskerakonna fraktsioon tuleval nädalal kindlasti ka vastavasisulise muudatusettepaneku,“ sõnas endine haridus- ja teadusminister Mailis Reps.

Reps jätkas: „Ilma sellise sammuta võib juhtuda, et edasine areng külmutatakse järjekordsel aastateks. Parem on arengu tagamiseks vastavad sammud astuda juba täna. On oht, et lähenevate valimiste nimel lubab tänane koalitsioon suuri summasid, kuid pärast valimisi enam mingit arengut ei toimu. Indekseerimine aitaks seda vältida.“

Lisainfo:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressinõunik

 

Tagasiside