Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Keskerakonna aseesimees Kadri Simson sõnas erakonna tänase erakorralise juhatuse koosoleku järel, et Keskerakond teeb valitsusele ettepaneku jätta ära planeeritav sotsiaalmaksu ühe protsendiline langetamine. Simsoni sõnul on tegemist ennekõike üleskutsega sotsiaaldemokraatidele, kelle uus esimees on sõnanud, et koalitsioonilepe tuleb üle vaadata.

„Valitsuse poolt menetlusse antud maksupakett halvendab inimeste heaolu ning üldist hakkama saamist. Mitmed negatiivsed maksumuudatused, nagu näiteks kütuseaktsiisi tõus ja majutusasutuste käibemaksumäära tõstmine, on plaanis vaid ühe erakonna lubaduse täitmise pärast. Teeme ettepaneku sotsiaalmaksu langetamine ära jätta ning kutsume teisi erakondi selle mõttega liituma. Sellisel juhul saaks ära jätta ka kütuseaktsiisi tõusu,“ sõnas Kadri Simson.

Keskfraktsiooni esimehe sõnul näitab Reformierakonna soov katta sotsiaalmaksu langetamine automaatselt teiste maksutõusudega nende narratiivi puudust.

„Veel mõned aastad tagasi oli oravate suureks sooviks tulumaksumäära langetamine. Kui antud projektiga tupikusse joosti, võeti ette uus siht, nüüd on vaja sotsiaalmaksu langetada. Samas puudub Reformierakonnal suurem majanduslik plaan kui vaid nullringi mäng. Kui küsida sotsiaalmaksu langetamise sihtrühmalt ehk ettevõtjatelt, kas nad soovivad sotsiaalmaksu langetamist kui selle kompenseerimiseks tuleb tõsta kütuseaktsiisi, on vastus selge ei. Jääb arusaamatuks, miks IRL ja SDE taolist maksudega mängimist oma häältega toetama on valmis,“ imestas Kadri Simson.

„Teen ettepaneku kõikide erakondade juhtidele kokkusaamiseks ning selleks, et ühiselt arutada, kuidas maksupaketiga edasi minema peaks. Pakume kohtumiseks välja esmaspäeva, 8. juuni, sest selleks ajaks on valitud ka IRL-i juht ning esitatud muudatusettepanekud maksutõusudele,“ lõpetas Kadri Simson.

Tagasiside