Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

 

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liikmed esitasid täna arupärimise põllumajandusministrile Helir-Valdor Seedrile saamaks selgitust tema valitsemisalas toimuvale naiste diskrimineerimisele.

„Me elame 21. sajandi demokraatlikus Euroopa riigis, kus peaks kehtima sooline võrdõiguslikkus ning diskrimineerivad töövõtted ei ole meile enam omased,“ rääkis arupärimise üle andnud Keskerakonna fraktsiooni liige Ester Tuiksoo. „Kohe kindlasti ei sobi diskrimineerivad töövõtted PRIA-le, kus juba oma töö iseloomust peaks tulenema euroopalik mõttelaad. Hämmastab, et minister oma pressiteates ei pea isegi mitte vajalikuks vabandada, vaid teatab, et pole vaja tagantjärele targutada.“ 

Tuiksoo rõhutas, et samal ajal kui Isamaa ja Res Publica Liidu poliitikud esitavad loosungeid perepoliitika toetustest, tolereerib IRL-i minister ja erakonna volikogu esimees oma haldusalas noorte emade diskrimineerimist. „Tegemist ei ole ühe asutusesise probleemiga, vaid poliitilise suhtumisega millest teeb järelduse kogu ühiskond.“ 

„Soovimegi ministrilt teada, kas ta peab õigeks sookvootide sisseviimist ning milliseid naisi diskrimineerivaid lepinguid on Põllumajandusministeeriumi haldusalas veel sõlmitud,“ lisas Tuiksoo.

Põllumajanduse registrite ja informatsiooni amet (PRIA) on sattunud avalikkuse tähelepanu alla äärmiselt jahmatava looga. Ajalehes Postimees 4. oktoobril ilmunud artiklist ilmneb, et PRIA-s töötavatele lapsehoolduspuhkuselt naasnud naistele maksti ajutiselt 10 protsenti väiksemat palka, milleks nad pidid allkirjastama lepingulisad. Põhjenduseks toodi, et nad ei ole tagasi tulles enam tööasjadega nii hästi kursis.

Tagasiside