Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liikmed esitasid majandusministrile Juhan Partsile arupärimise, mis puudutab Riigikontrolli auditit riigimaanteede hooldamise kohta. 

„Riigikontroll leidis oma aruandes, et juba 2005. aastal valminud auditis välja toodud probleemid on sisuliselt lahendamata ning hoolimata antud lubadustest pole 5 aasta jooksul riigimaanteede hoolduse korralduses positiivset arengut esile kutsuda,“ selgitas Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liige Deniss Boroditš.  

Boroditš märkis, et arengu puudumine peegeldub jätkuvalt ühtlustamata hoolduslepingutes, oluliselt kasvanud kuludes ning puudulikus järelevalves. „Arupärijad tahavad kuulda ministri selgitust sellele, miks on juba 2005. aastal leitud probleemid endiselt lahendamata.“ 

„Lisaks näeme siin korruptsiooniohtu – paljud teehoolde hanked on olnud sellised, kus pakkujate väljapraakimisega hankelt on hankevõitjaks kuulutatud ainus pakkuja ilma sisulise hinnakonkurentsita,“ lisas Boroditš. „Riigikontrolli aruande kohaselt kallines näiteks Viljandi maakonnas hange odavama pakkuja mittekvalifitseerimise tõttu lepingu sõlmimise hetkel 1,9 miljonit krooni aastas ehk kogu 7-aastase lepinguperioodi peale ligikaudu 13,6 miljonit krooni (ca 870 000 eurot).“ 

Minister peab vastama veel järgmistele küsimustele: kuidas põhjendada tegevust, kus hangetesse on sisse kirjutatud kindlaid ettevõtteid soosivaid tingimusi? Miks ei suudeta tagada korrektselt talvist kõrvalteede hooldust? Miks ei suudeta tagada sildade ning viaduktide nõuetekohast hooldust?

 

Tagasiside