Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Kadri Simson saatis kõigile Eesti omavalitsusjuhtidele kirja, milles palub tagasisidet, kuidas on mõjutanud kohalike teede hoidu kütuseaktsiisist eraldatava rahastamise vähendamine.

Keskerakonna fraktsiooni juht soovib omavalitsusjuhtidelt hinnangut praegusele ja Keskerakonna fraktsiooni poolt välja pakutud kohalike teede rahastamise mudelile.

„Kui kuni 2009. aasta kevadeni sätestas seadus, et kohalike teede investeeringuks kulus vähemalt 10 protsenti riigieelarves teehoiu rahastamiseks ettenähtud vahenditest, siis kärbetega see punkt kadus ning kohalike teede rahastamine on järjepidevalt vähenenud. Ka 2014. aasta riigieelarve eelnõu näeb kohalike teede hoiuks ette 4,3% vähem raha kui sel aastal,“ kirjutab Simson, „pidev kärpimine on nii mõneski vallas viinud olukorrani, kus eraldatu kulub täielikult lumetõrjeks ning mitu aastat edasi lükatud hooldustööd on viinud kohalikud teed väga halba seisukorda. Sellest tulenevalt on Keskerakonna fraktsioon algatanud Riigikogus seaduseelnõu, mis näeb ette, et 2014. aastal eraldatakse kütuseaktsiisist teehoiuks kasutatavakse rahast kohalikele omavalitsustele vähemalt 15%, 2015. aastal 20%, 2016. aastal 25% ja alates 2017. aastal 30%.“

Omavalitsusjuhtide ettepanekuid ja seisukohti oodatakse 18. oktoobriks.

Tagasiside