Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon andis täna siseminister Hanno Pevkurile üle arupärimise, millega soovitakse juhtida tähelepanu tõsistele küberkiusamise probleemidele. Riigikogu põhiseaduskomisjoni liikme Priit Toobali sõnul on küberkiusamise näol tegemist probleemiga, millesse seni on liiga kergekäeliselt suhtutud.

„Selle aasta esimese kvartali jooksul on seoses küberkiusamisega veebikonstaablitele laekunud 47 pöördumist, ent tegelikkuses on taolisi juhtumeid kindlasti kümneid rohkem. Kui klassikaline koolikiusamine nägi ette kiusamist koolimaja piires, siis küberkiusamine enam neid piire ei tunne. Veebikonstaablite hinnangul on koolid küll tihtipeale sellisest tegevusest teadlikud aga ei tegutse. Leian, et probleemi lahendamiseks tuleks esmalt probleemi olemus endale selgeks teha,“ sõnas Priit Toobal.

Saadik jätkas: „Nii kummaline, kui see ka ei tundu, toimub ka täiskasvanud inimeste seas küberkiusamist. Pidev veebis ahistamine võib viia väga tõsiste tagajärgedeni. Umbes aasta tagasi šokeeris maailma ühe Briti tüdruku enesetapp, mis oli seotud küberkiusamisega. Ka Eesti noored pole selle eest kaitstud. Veebikonstaablite sõnul aitaks küberkiusamise vähenemisele kaasa see, kui taoliste juhtumite menetlemine muudetaks lihtsamaks ning inimestele antaks tõhusamat õigusabi. Meie arupärimise mõte ongi selles, et ka meie valitsus teadvustaks endale küberkiusuga kaasnevaid murekohti.“

Lisainfo:

Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressinõunik
 

Tagasiside