Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Kadri Simson sõnas tänase parlamendis toimunud peaministri poliitilise avalduse järel, et Kreeka valitsuse probleemid on peaminister Taavi Rõivasele justkui väljapääsuks sisepoliitikast, kus Reformierakonnal puuduvad edumeelsed ideed ning ettepanekud.

„Kreeka kriis pakub peaministrile suurepärase asendustegevuse. Selle asemel, et Eesti murede ja probleemidega tegeleda, lahatakse hoopis Kreeka muresid. Ei ole saladus, et Reformierakond on muutunud Eesti arengu piduriks, kellel puuduvad suuremad ideed kui vaid protsendipunktidega mängimine. Homme täitub Taavi Rõivase teisel valitsusel sada päeva ning selle aja jooksul pole suudetud sisuliselt adresseerida ühtegi Eesti tõsist sõlmküsimust. Saja päeva jooksul oleme näinud valitsuse poolt vaid enda tekitatud tulekahjude kustutamist ning koalitsioonisisest nägelemist,“ sõnas Kadri Simson.

Saadiku hinnangul ei saa aga tõsiselt võtta ka Reformierakonna pingutusi Kreeka kriisi küsimustes.

„Ka Kreeka probleemidest rääkimine pole tegelikkuses midagi enamat kui jutt. Valitsus teab väga hästi, et kui Euroopa Liit teeb Kreeka suhtes konkreetsed otsused ära, puudub meil nende vetostamise õigus. Meie raha on mängus, kuid sõnaõigus puudub. 2010. aastal rääkis valitsus, et Kreeka abipakett on justkui investeering, mis lubab korralikku tulu. Täna räägitakse aga aina selgemalt vajadusest Kreekale laenud andeks anda. Usun, et ka peaministriparteil on aeg reaalsust tunnistada,“ lõpetas Simson.

Lisainfo:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
Tel 53 474 246

Tagasiside