Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon tuletab meelde, et Keskerakond korraldab homme, 15. septembril Riigikogus haldusreformile pühendatud olulise tähtsusega riikliku küsimuse arutelu, millele oodatakse ka kümneid omavalitsusjuhte üle kogu Eesti.

Olulise tähtsusega riikliku küsimuse arutelul esinevad ettekannetega Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni aseesimees Mailis Reps, advokaadibüroo VARUL vandeadvokaat Paul Varul ning Ida-Virumaa Omavalitsuste Liidu esimees Veikko Luhalaid.

„Homse istungi eesmärk on panna parlamendis kõlama ka omavalitsuste hääl ning arvamus. Peamiseks arutelupunktiks saab haldusreformi hetkeseis, antud seaduse vastavus põhiseadusele ning loomulikult ka küsimus, kuidas anda haldusreformile tegelikku sisu juurde. On teada, et mitmed omavalitsusjuhid on sundliitmise ning reformis kehtestatud kriteeriumite tõttu juba riigikohtu poole pöördunud ning ootavad hinnangut, kas haldusreform ikka vastab põhiseadusele. Vastuolud valitsuse ning kohalike piirkondade vahel on väga suured. Need küsimused vajavad põhjalikku arutelu,“ rääkis Keskerakonna fraktsiooni esimees Kadri Simson.

Haldusreformi teemaline olulise tähtsusega riikliku küsimuse arutelu toimub Riigikogus 15. septembril algusega kell 10. Kõik meediaesindajad on oodatud teemat kajastama!

Lisainfo:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
Tel: +372 53 474 246

Tagasiside