Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kuna põhikooli- ja gümnaasiumi lahutamine on tekitanud palju erimeelsusi ja ebakindlust, algatab Keskerakond 10. detsembril Riigikogus olulise tähtsusega riikliku küsimuse arutelu, et leida üksmeel nii erakondade, õpetajate kui ka omavalitsuste vahel.

„Riigikogus teisel lugemisel katkestatud põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse eelnõus on rohkem küsimusi kui vastuseid,” ütles Riigikogu kultuurikomisjoni aseesimees Mailis Reps. „Enam tuleb usaldada õpetajaid, lapsevanemaid ja omavalitsusi, kuid viimaseid ei ole piisavalt arutellu kaasatud,” lisas ta.

„Tuues arutelu olulise tähtsusega riikliku küsimusena Riigikokku, saame enam kaasata eksperte, kes sellega igapäevaselt seotud on,” rõhutas Reps.

Keskerakond, kes esitas eelnõu teisele lugemisele üle 100 muudatusettepaneku, peab vajalikuks leida konsensus erinevate osapoolte vahel.

Eelnõu läbis esimese lugemise käesoleva aasta märtsis, mil sotsiaaldemokraadid kuulusid koalitsiooni ja toetasid uue seaduse vastuvõtmist. „Meil on hea meel, et opositsioonis olles on ka nemad muutnud oma varasemaid seisukohti,” sõnas Reps.

Tagasiside