Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu tänasel täiskogu istungil otsustati tagasi lükata Keskfraktsiooni algatatud reklaamiseaduse muutmise seaduse eelnõu, mis oleks keelustanud finantsteenuste väli-, tele- ja raadioreklaami. Antud eelnõu muudatused oleks aidanud kaasa taoliste olukorda lahendamisele, kus arvestatav hulk tarbijaid on sattunud impulsiivse laenuvõtmise tagajärjel makseraskustesse.

„Liiga palju on juba esinenud juhtumeid, kus kiirlaen on võetud impulsi ajendil ning teadmatusest. Tarbijakrediidireklaamiga kaasaminek jätab aga sajad, kui mitte tuhanded inimesed tulevikus väga raskesse olukorda. Meie eesmärk oli keelustada kiirlaenude väli-, tele- ja raadioreklaam täielikult. Üldjuhul näidatakse reklaamis teenust ja selle pakkujat heas valguses, kuid reaalseid negatiivseid tagajärgi ei kajastata. See kõik jätab tarbijale asjast väga vale mulje,“ sõnas Riigikogu õiguskomisjoni liige Eldar Efendijev.

Efendijev lisas: „Eelnõu tagasilükkamise kõige tulisemad pooldajad olid meie uue valitsuskoalitsiooni erakonnad. Hämmastav, et sotsid, kes seni on rääkinud tavalise inimese eest seismisest, on uues valitsuses justkui ümber sündinud. Tundub, et enam enda põhimõtteid ei arvestata ja hääletatakse vaid Reformierakonna käsku järgides.“

„Loodetavasti on valitsuserakonnad tulevaste opositsiooni algatatud eelnõude arutamisel mõistlikumad ning võtavad head ettepanekud vähemalt arutluse alla,“ lõpetas Riigikogu õiguskomisjoni liige Eldar Efendijev.

Lisainfo:
Jaan Männik

[email protected]
Keskfraktsiooni pressinõunik
 

Tagasiside