Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu liikme Marika Tuus-Lauli sõnul on valitsuse tänane otsus keelustada tarbijakrediidi reklaam televisioonis ja raadios igati tervitatav. Samalaadse ettepaneku tegi Keskerakond juba tänavuse aasta alguses, kuid siis ei olnud koalitsioon veel muutusteks valmis. Toona peeti taoliste reklaamide keelustamist lubamatuks, sest see kahjustavat vaba ettevõtlust.

„Tore on tõdeda, et kiirlaenu reklaamid on peagi meie meediaruumist kadumas. Me ju teame, kui paljud tarbijad on sattunud impulsiivse laenuvõtmise tagajärjel makseraskustesse. See impulsiivne otsus tuleb tihti just atraktiivse tele- või raadioreklaami tulemusena. Tarbijakrediidireklaamiga kaasa minek jätab aga sajad, kui mitte tuhanded inimesed tulevikus väga raskesse olukorda. Me astume tänase otsusega väga suure sammu edasi. Seda muidugi vaid juhul, kui valitsuse eelnõu ka sisuliselt midagi muudab, mitte pole tegu vaid fassaadi parandamisega, “ sõnas Marika Tuus-Laul.

Tuus-Laul lisas: „Keskerakonna ettepanek on varasemalt olnud kiirlaenude väli-, tele- ja raadioreklaami täielik keelustamine. Olles juba keelustanud kasiinode ja tubakatoodete reklaami, on kiirlaenude reklaamimise keelustamine loogiline järgmine samm. On tõesti meeldiv tõdeda, et keskerakondlikud arusaamad on end üha enam meie valitsusse sisse söömas!“

Lisainfo:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
 

Tagasiside