Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liige Yana Toom andis eile haridus- ja teadusminister Jevgeni Ossinovskile üle arupärimise, millega loodetakse tuua selgust viimastel nädalatel meedias põnevust pakkunud põhikooli matemaatikaeksamit ümbritsevatele küsimustele.

„Tänavune kohustuslik põhikooli matemaatikaeksam võib kümnetele lastele osutuda põhikooli lõpetamisel pea ületamatuks takistuseks. Nimelt on mitmes koolis esimese katse läbi kukkunud ligi pooled 9.klassi õpilastest. Suure läbikukkunute arvu põhjusteks peetakse nii õpilaste suhtumist kui ka matemaatikaõpetajate ebapiisavat ja -kvaliteetset tööd,“ sõnas Riigikogu liige Yana Toom.

Toom jätkas: „Samas on paljud avaldanud pahameelt seetõttu, et tänavused eksamiülesanded ei olnud otseselt seotud õppekavas läbitud teemadega. Samuti tuuakse välja, et eksamiülesannete lahenduskäik oli õpilastele võõras ning eksamiülesanded olid sel aastal tavapärasest raskemad. Oleks huvitav teada, kas minister kaalus ühe võimalusena ka keskmise kõvera langetamist, nii et läbikukkunute osakaal oleks olnud väiksem. “

„SA Innove esindajate sõnul kukub tavaliselt matemaatikaeksamil läbi 15 protsenti õpilastest. Oleks huvitav teada, milline on tänavune statistika. Arvestades meie õpilaste häid sooritusi PISA rahvusvahelise õpilaste õpitulemuslikkuse hindamisprogrammis, tundub isegi 15 protsendiline 9. klassi õpilaste läbikukkumine matemaatikaeksamil ebarahuldavana,“ lõpetas saadik.

Lisainfo:

Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressinõunik

Tagasiside