Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liikmed esitasid täna rahandusministrile Jürgen Ligile arupärimise euroala tulevikust ja võimalikust Euroopa Liidu rahandusministeeriumi loomisest.

„Euroopa võlakriis on näidanud, et ainult Maastrichti kriteeriumitest ei ole olnud abi euroala liikmesriikide rahanduse kontrolli all hoidmiseks,“ ütles Keskerakonna fraktsiooni esimees Kadri Simson.

„Euroopa Komisjon soovib liikmesriikide rahandust senisest enam kontrollida ning välja on käidud idee Euroopa Liidu rahandusministeeriumi loomiseks. Kui esialgu tundus see idee utoopilisena, siis nüüd on ka Angela Merkel avaldanud soovi luua keskne asutus, mis haldaks euroala rahandust,“ märkis Simson.

Simsoni sõnul soovivad arupärijad teada, milline on rahandusministri hinnang euroala rahandusministeeriumi loomisele ning kas see võiks aidata edaspidi ära hoida sellise kriisi kordumist.

Lisaks peab minister vastama järgmistele küsimustele: kuidas võiksid mõjutada Eesti olukorda eurovõlakirjade loomine? Kuivõrd arutatakse selliseid küsimusi üldse euroala rahandusministrite kohtumistel või on pigem need otsused juba selleks ajaks suurriikide poolt kokkulepitud? Kui palju on Teil olnud võimalusi euroala rahandusministrite kohtumisel kaitsta Eesti seisukohti? Kuidas näevad euroala rahandusministrid euroala tulevikku pikas perspektiivis? Kas lisaks ESMile on kokkulepitud ka täiendavaid meetmeid?
 

Tagasiside