Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liikmed jätkavad obstruktsiooni ka pärast 2013. aasta riigieelarve eelnõu teise lugemise lõpetamist. Venitamistaktika jätkub kuni koalitsioonierakonnad nõustuvad neli ja pool korda langetama elektriaktsiisi Euroopa Liidu poolt lubatud miinimummäärani.

„Eelarve teise lugemise lõppemine ei tähenda veel seda, et lõpeb lahing odavama elektri nimel,“ rõhutas Keskerakonna fraktsiooni esimees Kadri Simson, „me jätkame koalitsioonisaadikute survestamist, et nad saaksid aru elektri hinna tõusu leevendamise vajalikkusest.“

„Kui täna oleks veel president Lennart Meri, siis ta tuletaks peaministrile meelde, et elektrienergia hind mõjutab otseselt Eesti majanduse käekäiku,“ ütles Simson. „28. juunil 2000 saatis president Lennart Meri kirja peaministrile Eesti elektrijaamade müügi kohta. Muuhulgas ütles ta: „Eestit ei rahulda areng, millega jõuame oma SKP-ga arenenud Euroopa Liidu riikide praegusele tasemele 25 aasta pärast. Kiirema majanduskasvu üheks eelduseks on odav elektrienergia.“ Antud riigimehe tarkust oleks sobiv arvesse võtta ka tänasel peaministril, kes on lubanud meid juba 10 aasta pärast viia viie rikkama riigi hulka.“

„Valitsuse võimalused leevendada läbi maksuotsuste elektri hinna tõusu ei ole kuhugi kadunud pärast eelarve teise lugemise lõpetamist,“ lisas Keskerakonna fraktsiooni esimees.

Simson rõhutas, et majandusministri Juhan Partsi taastuvenergiatasude alandamine mõjutab elektri hinna tõusu vaid 1,6 protsendi võrra. Selle kasutegur on kolm korda väiksem kui elektriaktsiisi alandamine. Kahe meetme koosmõju Keskerakond toetab ja taastuvenergia tasu alandamine ei jää Keskerakonna tõttu vastu võtmata. 

Tagasiside