Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Eile õhtul läbis Riigikogus toimunud maratonistungil teise lugemise jäätmeseaduse muutmise eelnõu, mis jõustumise korral kahjustaks otseselt kohalike omavalitsuste võimalusi jäätmeveo korraldamisel. Olgugi et antud eelnõu vastu on seisnud nii Eesti Linnade Liit kui ka Eesti Maaomavalitsuste Liit, ei ole valitsuskoalitsiooni erakonnad nõus eelnõud katkestama.

„Läbisurutav jäätmeseaduse eelnõu jätab omavalitsused ilma õigusest korraldada ise jäätmehooldust. Eelnõu plaan on anda kogu korraldus erafirmade meelevalda. Taoline samm peaks seletuste kohaselt langetama jäätmeveo hinda, kuid tegelikkus on teistsugune,“ sõnas Riigikogu keskkonnakomisjoni liige Valeri Korb.

Saadik jätkas: „Hinnavõrdlusest selgub, et näiteks Tallinna Jäätmekeskuse hinnad on keskmistest Tallinna linnas kehtivatest hindadest madalamad. Väide, et omavalitsused on rahaahned ja nõuavad teenuste eest suuremat summat ei ole pädev. Omavalitsustel tuleb jätta alles võimalus ise oma jäätmevedu korraldada.“

„Meil on näide tuua üsna lähedalt, Stockholmist, kus omavalitsus reguleerib ise kogu jäätmemajandust. Kohaliku omavalitsuse autonoomia järjekordne piiramine ei aita jäätmeprobleemi lahendamisele kuidagi kaasa,“ lõpetas Korb.

Lisainfo:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressinõunik
 

Tagasiside