Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

 

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon tunnustab sotsiaaldemokraate ühiste eesmärkide taotlemisel aidata eluasemelaenu tasumisega hätta sattunud peresid.
 
 „Keskerakond esitas 21. septembril Riigikogu menetlusse seaduseelnõu, mille eesmärgiks on kaitsta inimesi liigsesse võlaorjusesse sattumise eest ning suurendada pankade vastutust eluasemelaenude väljaandmisel,“ ütles Keskerakonna fraktsiooni esimees Kadri Simson.
 
„Täna esitasid sarnase eesmärgiga eelnõu Riigikogu menetlusse sotsiaaldemokraadid, kellega koos saame ühiselt seista eluasemelaenuga tasumisega hätta sattunud Eesti perede eest.“
 
Simson ütles, et Eesti tänase majanduslanguse, panganduspraktika,  seadusandluse ja laenuklientide tarbijakäitumise tulemusena on kujunenud olukord, kus paljud eluasemelaenu võtnud, kuid laenumaksetega raskustesse sattunud laenuvõtjad, peavad pärast tagatisvara realiseerimist jätkama pangale laenumakseid veel pikkade aastate jooksul.
 
„Tekkinud olukord on liigselt kaldu pankade kasuks ja kõik laenutehingutest tulenevad riskid on lükatud laenuvõtjate kaela,“ märkis Simson.  „Pangad saavad igal juhul kogu oma raha tagasi, kuid laenuvõtjad jäävad ilma nii eluasemelaenuga ostetud kodust kui ka täiendavast tagatisest või peavad aastate jooksul vahe kinni maksma.“
 
 
 
Keskerakonna eelnõu kohaselt on pärast hüpoteegiga koormatud kinnisasja üle minekut hüpoteegipidajale kogu võlg tasutud, kui krediidiandja ütleb hüpoteegiga tagatud lepingu üles.
 
Samuti ei võiks hüpoteegipidaja nõuda täiendavat tagatist või võla osalist tasumist, kui  koormatud kinnisasja väärtus on vähenenud kinnisvara  turuhindade languse tõttu.
Tagasiside