Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Keskerakonna fraktsioon ja Eestimaa Roheliste fraktsioon andsid Riigikogus sisse looduskaitseseaduse muutmise seaduse, et kaasa aidata looduskaitse arengule kohalikul tasandil ning tiheasustusalal.

Riigikogu aseesimees, Keskfraktsiooni liige Jüri Ratas ütles eelnõu kommenteerides, et kahe fraktsiooni sooviks on tuua „linna rahvuspargi” mõiste ka Eesti seadustesse. „Mitmed kodanikuühendused on Tallinna linnale välja pakkunud idee moodustada Tallinnas Euroopa kogemustele tuginedes linna rahvuspark,” lisas Ratas.

Eestimaa Roheliste fraktsiooni esindaja Marek Strandberg on veendunud, et samavõrd kui maju ja teid rajatakse on vaja tähelepanu pöörata ka linnalooduse kohendamisele.

„Linna rahvuspark võimaldaks mitmeid maa-alasid kinnisvaraarendajate huviorbiidist välja viia ja rohealadeks muuta. See on oluline nii linnakodanike tervise kui linnalooduse liigirikkuse tagamiseks” lisas Strandberg.

Eelnõu eesmärgiks pole rahvuspargiga rangete piirangute seadmine, vaid eeskätt olemasoleva olukorra säilitamine ja suunamine, kus maakasutus- ja ehitusotsuste tegemisel saab lähtuda ala terviklikust säilitamisest.

Seaduse muudatusega soovitakse ühtlasi kaasa aidata looduskaitse arengule kohalikul tasandil ning tiheasustusalal asuvate elupaikade, liikide, maastike, ajalooliste, kultuuriliste või nendega seonduvate sotsiaalsete, puhke- ja teiste eriliste väärtuste hoidmisel ja tutvustamisel.

Tagasiside