Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Keskerakonna esimees Edgar Savisaar kohtus täna Eesti Õdede Liidu esindajatega, kes avaldasid toetust palgareformile, kuid soovisid esmajärjekorras palgaleppe sõlmimist valitsuse ja tervishoiutöötajate vahel.

Savisaar tutvustas õdede liidule Keskerakonna kava tõsta nelja aastaga avaliku sektori keskmine palk 25 000 kroonini. „Eelkõige tuleb tõsta madalamaid palkasid, mitte saavutada keskmise palga tõus ülemuste töötasude kasvamise arvelt,” ütles Savisaar.

Savisaar ütles, et palgareformi läbiviibimine on paratamatus, sest vastasel korral jookseb Eesti töökätest tühjaks. „Meie jaoks pole palgareform ainult valimisteteema, vaid läbimõeldud programm avaliku sektori palkade tõstmiseks järgmisel neljal aastal,” märkis ta. „Pensionireformi tegime ära, teeme ka palgareformi.”

Õdede liidu president Ester Pruuden ütles, et tunneb rõõmu palgareformi diskussioonis osalemisest, kuid peab vajalikuks esmajärjekorras sõlmida juba sel aastal valitsuse ja tervishoiutöötajate kaheaastane palgalepe. „Õe tunnitasu on 39 krooni ja õed töötavad enamasti topeltkoormusega,” märkis Pruuden.

Sotsiaalministeeriumi abiminister Peeter Laasik ütles, et tervishoiutöötajad on kutsutud järgmiseks nädalaks läbirääkimistele ning tänavu detsembris on kavas jõuda palgaleppe sõlmimiseni. „See tähendab tervishoiutöötajatele vähemalt 17 protsendist palgatõusu,” ütles Laasik.

Kohtumisel lepiti kokku, et õdede liit esitab Keskerakonnale ettepanekud tervishoiutöötajate palgareformi osas.

Tagasiside