Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon teeb ettepaneku katkestada eelnõu, millega valitsuskoalitsioon soovib tõsta kütuse- ja elektriaktsiisi, kuna maksutõus tabab valusalt nii põllumehi, metsamehi kui ka keskmise ja väiksema sissetulekuga inimesi.

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Kadri Simson ütles, et valitsus soovib korvata eelarve puudujääki kiiresti laekuvate kaudsete maksude tõstmisega. „Kuigi töötute arv suureneb nädalatega ning töötavate inimeste palku on juba mitmeid kordi kärbitud, soovib valitsus järgmisel aastal koguda aktsiise 880 miljoni jagu enam. See raha ei laeku riigieelarvesse ei tea kust, vaid seda maksavad kõik Eesti inimesed läbi hinnatõusude.”

„Kuigi rahanduskomisjoni esimees Taavi Rõivas avaldas arvamust, et tema sellest maksutõusust tulenevat hinnatõusu ei märkagi, siis bensiini, toasooja ja elektri hinnatõus on enamikule inimestele tuntav,” märkis  Simson.

„Bensiini või diislikütuse aktsiis ei mõjuta vaid autoomanikke, vaid ka ühistranspordi eest vastutavaid omavalitsusi, kaubavedusid teostavaid firmasid ning kõige valusamalt põllumehi,” rõhutas Simson, lisades, et ka toasooja arvete tõusu ei saa inimene keskküttega majas valida, see saabub koos külmade ilmadega ning tänu aktsiisi ning käibemaksu tõusule suuremana kui aasta eest.

„Kui pliivabal bensiinil on viimase kahe aasta jooksul aktsiise tõstetud poolteist korda, siis põllumeeste poolt kasutataval kütusel on aktsiisitõus kaks ja pool korda. Paratamatult jääb mulje, et valitsuserakonnad karistavad maksupoliitikaga Eesti põllumehi, kes julgesid tulla Toompeale oma eksistentsi eest seisma,” sõnas Simson.

Tagasiside