Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon esitas täna eelnõu, millega hakkavad rohkem ühiskonda panustama inimesed, kelle kuu sissetulek on üle 1518 euro kuus. Tulumaksusüsteemi muutmine suurendab riigieelarve tulusid, mistõttu on võimalik tagada palgatõus õpetajatele, päästjatele, ja politseinikele ning suurendada kohalikele omavalitsustele laekuvat tulumaksu osa.  

„Astmelisele tulumaksule üleminekul eeldame tulumaksu laekumiste kasvu ligikaudu 180 miljonit eurot,“ selgitas Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Kadri Simson, „seesugune lisatulu riigieelarvele annab võimaluse leevendada näiteks õpetajate, päästjate ja politseinike palgatõusu küsimust ning taastada ka kohalikele omavalitsustele lasteaedade, noorte spordi ning teedehoiu rahad.“

Simsoni sõnul aitab tulumaksusüsteemi muutmine astmeliseks vältida majanduse ülekuumenemist ning teiselt poolt pehmendada ja leevendada majanduslangust. „Lisaks võimaldaks seesugune lahendus alandada edaspidi tarbimismaksude ja sotsiaalmaksu kõrget taset.“

„Lisanduv 33% aste muudab maksusüsteemi kaheastmeliseks ning maksustab aastase maksustatava tulu, mis ületab 15 972 eurot. Senisest enam peavad hakkama panustama kõrgema tulu teenijad, nii tõuseb oluliselt ka näiteks Riigikogu liikmete ja kõrgete riigiametnike maksukoormus,“ lisas Simson.

„Olukorras, kus valitsus ei suuda leida vajalikke vahendeid isegi õpetajate palgatõusuks, pakub Keskerakond välja reaalse katteallika, milles Riigikogu ei tohiks keelduda,“ lõpetas Simson.

Tagasiside