Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon esitas täna lapsetoetusi muutvale seaduseelnõule 15 muudatusettepanekut. Muuhulgas tehakse ettepanek 19-eurone lapsetoetus tõsta 57 euroni ning kehtestada kolmikute sünni korral 10 000-eurone sünnitoetus.

„Uus peretoetuste liik vajaduspõhise lapsetoetuse nime all ei täida aga nii madala toetussumma juures oma eesmärki ning üheksa eurone toetus ei aita enamikke vaesuses elavaid perekondi,“ rõhutas Keskerakonna fraktsiooni aseesimees Mailis Reps, „kõige kurvem on see, et lastega pered sisuliselt sildistatakse ning pannakse olukorda, kus lapsetoetust peab minema sotsiaaltöötaja käest manguma. Niisiis võib juhtuda, et vajaduspõhise lapsetoetuse loomine toob kaasa rohkem kohustusi, kui aitab suhtelises vaesuses elavaid perekondi.“

„Samuti on Keskfraktsioon teinud eelnevalt ettepaneku jätta toimetulekutoetuse määramisel lapsetoetus sissetulekuna arvestamata,“ lisas Reps.

Reps rõhutas, et erinevalt teistest Euroopa riikidest puudub Eestis igasugune riigipoolne toetus kolmikutele. „Kolmikute sünd toob paratamatult kaasa kolmekordsed kulud ning seega oleks õiglane riigi poolt neile peredele abikäsi ulatada.“

Riiklike peretoetuste seaduse, sotsiaalhoolekande seaduse ning tööturuteenuste ja -toetuste seaduse muutmise seadus 294 SE läbis Riigikogus esimese lugemise 13. novembril.
 

Tagasiside