Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon esitas kaks muudatusettepanekut Korteriomandi- ja korteriühistuseaduse eelnõule, mille üheks eesmärgiks on võimaldada korteriühistu sundliikmetel lahendada lihtsamaid vaidlusi korteriühistute vaidekomisjonis. 

„Menetluses oleva seaduseelnõu alusel on korteriühistu sundliikmetel ainus võimalus oma õigusi kaitsta kohtus,“ ütles Keskerakonna fraktsiooni liige Yana Toom, „tänaseks on kujunenud aga olukord, kus paljude lahendamisel tavapärase tsiviilkohtumenetluse korras venivad järjekorrad aastate pikkuseks.“ 

Toom tuletas meelde, et tekkinud olukorra leevendamiseks tegi 10. oktoobril Eesti Keskerakonna fraktsioon ettepaneku Vabariigi Valitsusele töötada 2014. aasta 1. juuniks välja vaidekomisjoni õiguslik alus korteriühistute vaidluste lahendamiseks kohtuvälises korras, millega tagatakse kõikide korteriühistute sundliikmete tõhusam õiguste kaitse. „Tulenevalt heast õigustavast lihtsustame seaduse lugemist ning lisame järelevalve viite kohandatud sõnastuse ka seaduseelnõusse,“ lisas Toom.

Tagasiside