Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon esitas valitsuse algatatud maksutõusude seadusele 97 muudatusettepanekut. Fraktsiooni esimehe Kadri Simsoni sõnul on kobareelnõuna menetlusse antud maksupakett toores ning rahva heaolu halvendav.

„Meie muudatusettepanekud näevad ennekõike ette kütuseaktsiisi tõusu ning majutusasutuste käibemaksumäära kasvatamise ära jätmist. On selge, et antud sammud halvendavad inimeste heaolu ning nendeks puudub mandaat. Meie ettepanek on jätta esmalt ära tarbetu sotsiaalmaksu ühe protsendiline langetus ning sellega koos saaks ära jätta ka kütuseaktsiisi ning majutusasutuste käibemaksumäära tõstmise,“ sõnas Kadri Simson.

Simsoni sõnul on ühe esitatud muudatusettepaneku eesmärgiks tulumaksuvaba miinimumi plaanitust kiirem tõstmine.

„Tänane valitsuskoalitsioon plaanib tõsta tulumaksuvaba miinimumi 205 euroni. Olgugi et tõus on kahtlemata tervitatav, näeme, et seda saaks teha veelgi suuremal määral. Reformierakonna lubadus enne valimisi oli tõsta tulumaksuvaba miinimum 300 euro peale. Sellises ulatuses tegime ka meie oma muudatusettepaneku,“ lõpetas Kadri Simson.

Lisaks 97-le fraktsioonipoolsele muudatusele esitasid omapoolseid muudatusettepanekuid ka keskerakondlased Martin Repinski ning Kersti Sarapuu.

Lisainfo:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
Tel 53 474 246
[email protected]

Tagasiside