Keskerakond esitas haridusreformi eelnõule ligi sada muudatusettepanekut
Riigikogu Eesti Keskerakonna fraktsioon esitas põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse eelnõule muudatusettepanekud, mille eesmärk on tagada traditsioonilise ja tugeva Eesti kooli jätkusuutlikkus.
Keskerakonna peamine seisukoht on, et gümnaasiumi ja põhikooli lahutamine peab olema vabatahtlik. “On oluline, et omavalitsused saaksid kaaluda oma võimalusi ja puudujääke ise ning langetada otsus koolide jätkamise või sulgemise kohta vastavalt kohalikele oludele,” ütles endine haridusminister Mailis Reps.
Repsi sõnul peavad sama taseme õpilastel olema ühesugused õigused. “Muudatusettepanekutega saavad gümnaasiumiõpilased samad soodustused, mis on kutsekoolide õpilastel – kaugemate piirkondade lastel on õigus õppetoetusele, õpilaskodule ja tasuta koolilõunale,” selgitas Reps. “Kutsekoolide pidajaks saavad omavalitsused – nii nagu see on ka gümnaasiumide puhul.”
Keskharidusastme õpetajatele tagatakse 20 % suurem töötasu alammäär, mis laieneb nii gümnaasiumide kui ka kutsekoolide õpetajatele.
Repsi hinnangul ei piisa tänapäeva ühiskonnas üksnes põhihariduse omandamisest. “Teeme kohustuslikuks jätkata õpinguid pärast põhikooli lõpetamist kutsekoolis või gümnaasiumis vähemalt 19-aastaseks saamiseni.”