Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon esitas täna haldusreformi seaduse eelnõule 52 muudatusettepanekut, mille peamiseks sisuks on omavalitsuste tulubaasi suurendamine, riigi ja omavalitsuste ülesannete selgem alajaotus ning kohalike omavalitsuste sundliitmise ära jätmine.

„Me ei vaidle sellega, et Eesti vajab haldusreformi, kuid täna valitsuse poolt väljapakutud reformil puudub sisu. Oleme esitanud haldusreformi seadusele enam kui poolsada muudatusettepanekut ning oleme seisukohal, et valitsus peab neist tähtsaimatega arvestama,“ rääkis fraktsiooni esimees Kadri Simson.

Simsoni sõnul võivad täna esitatud mudatusettepanekud endaga kaasa tuua ööistungid, kuid seda juhul, kui valitsus jätkab jäärapäiselt ning opositsiooni pakutuga ei arvesta.

„Valitsus pääseb väsitavatest istumistest, kui nad on võimelised kompromisse tegema. Kohalikud omavalitsused ootavad sisulist reformi, mitte vaid poliitiliste punktide püüdmist, mida taotleb koalitsioon. Meie oleme kokkuleppeks valmis. Esimene samm peaks kindlasti olema kohalikele omavalitsustele laekuva tulumaksu osa taastamine õiglases mahus – ilma selleta ei saa edasi minna. Lisaks näeme, et eelnõust peab kaduma omavalitsuste sundliitmise võimalus ja leiame, et me peame selgemalt ära määrama, millised ülesanded jäävad edaspidi omavalitsuste kanda ning mis on tegelikkuses riigi kohustus. Taoline selgus tagaks meie hinnangul omavalitsuste parema toimimise ning seeläbi ka tugevama riigi,“ selgitas Simson kompromissi tagamaid.

„Koalitsioonil on haldusreformiga kiire ning selle elluviimiseks on nad valmis rakendama teerullipoliitikat. Kui aga soovitakse reformile ka mingi sisu juurde anda ning vältida ööistungeid, peavad nad võtma kuulda meie põhilisi ettepanekuid,“ lõpetas Kadri Simson.

Lisainfo:
Kadri Simson
[email protected]

Teate edastas:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
Tel: +372 53 474 246
[email protected]

Tagasiside