Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon esitas automaksu eelnõule parlamentaarse obstruktsiooni korraldamiseks rohkem kui 300 muudatusettepanekut, et kasutada kõiki seadusega ettenähtud vahendeid takistamaks eelnõu edasist menetlemist, ütles fraktsiooni aseesimees Andrei Korobeinik.

“Keskerakond on samal seisukohal nagu kolm neljandikku Eesti inimestest, kes viimase küsitluse andmetel automaksu kehtestamist ei toeta,” lausus Andrei Korobeinik. “Olukorras, kus Eesti majandus on langenud rohkem kui kaks aastat järjest ja tööpuudus näitab stabiilset kasvu, ei ole tark Eesti inimesi uue maksuga koormata.”

Andrei Korobeinik selgitas, et Keskerakonna fraktsiooni muudatusettepanekud on suunatud mitte ainult eelnõu menetlemise aeglustamisele, vaid ka alternatiivsete lahenduste pakkumisele. “Meie muudatusettepanekud on sisulised ning kui valitsus ilmtingimata peab automaksu vastu võtma, siis võiks sealt laekuv raha minna suunatult näiteks teeehituse rahastamiseks, tasuta ühistranspordi rakendamiseks või digitaalse taristu ja nutikate transpordisüsteemide arendamiseks,” loetles Keskerakonna juhatuse liige.

Andrei Korobeiniku sõnul mõistab Keskerakond, et peaminister Kaja Kallase lühinägelikust majanduspoliitikast tingitud eelarvepuudujääk vajab uusi tuluallikaid, kuid eelkõige lastega peresid ja maainimesi mõjutava automaksu asemel tuleks kehtestada pangamaks ning vähendada ametnike arvu. “Pangad teenisid eelmisel aastal meie inimeste arvelt hiigelkasumeid peamiselt euribori tõusu tõttu. Õiglane oleks, et pangad jagaksid hõlptulu ühiskonnaga ja ajutise pangamaksu abil saaksime riigieelarvesse lihtsa vaevaga 500 miljonit eurot,” rääkis saadik.

Tagasiside