Keskerakond: Eestis tuhande krooniga toime ei tule
Täna lükkas koalitsioon tagasi Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni eelnõu, millega sooviti tõsta toimetulekupiir 1200 kroonini ning jätta toetuste määramisel arvestamata avalikel töödel saadud tasu ja peretoetused.
„Nii nagu teiste sotsiaaltoetuste puhul, tuleb ka toimetulekutoetuse piir sätestada seaduses,“ ütles Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liige Jaak Aab.
„Kehtiva seaduse kohaselt määratakse toimetuleku toetuse suurus riigieelarvega, kuid see ei taga, et kriisisituatsioonides ei satu toetus löögi alla,“ märkis Aab. Tema sõnul tuleb anda inimestele kindlus, et toimetulekutoetuse määra riigieelarve kärpimisel ei alandata.
Keskerakonna fraktsioon soovis sotsiaalhoolekande seaduse muutmise eelnõuga tõsta toimetuleku piiri 1200 kroonini, iga teise ja järgmise pereliikme toimetulekupiiriks 960 krooni. „Põhjus on see, et viimati arvutati minimaalse toidukorvi maksumus kolm aastat tagasi. Vahepeal on toiduained kallinenud, kuid toetus on aastaid jäänud samale tasemele,“ sõnas Aab. „Seoses töötuse suure kasvuga on kordades kasvanud vaesusriskis olevate perede arv. Töötutega peredest pooled on vaesusriskis, neile tuleb kindlustada vähemalt minimaalne toimetulek,“ lisas Aab.