Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon plaanib tuleva aasta riigieelarvesse teha muudatusettepaneku, millega tagataks Eesti põllumeestele 23 miljoni euro suurune otsetoetus. Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimehe Kadri Simsoni sõnul on väljakujunenud ebakindlas turusituatsioonis kohustus lõpetada olukord, kus Eesti põllumehed on ilma toetustest, mida makstakse lähinaabrite juures.

„Juba tänavusel aastal oli valitsusel võimalus Eesti põllumehi täiendavalt aidata. Paraku teame, et seda ei tehtud. Ka tuleva aasta eelarves on meil vastavalt Euroopa Liidu reeglitele õigus aidata põllumehi otsetoetustega 23 miljoni euro ulatuses, kuid ka sellist kulutust ei näe eelarve ette. Kui soovime, et Eesti põllumehed püsiksid Euroopas konkurentsis ning maaelu areneks, tuleb eelarves leida puuduolevad summad põllumeeste otsetoetusteks,“ sõnas Kadri Simson.

Simsoni sõnul näitab valitsuse otsus mitte eraldada põllumeestele täiendavaid vahendeid nende suutmatust teadvustada põllumajanduse ja toiduturu tegelikku olukorda. Toetustest ilmajäämine tuli eriliselt raskel ajal, mil Venemaa kehtestatud sanktsioonid mõjutavad tervet sektorit.

„Toetuseid mitte makstes jätame me sisuliselt põllumehed lubatud abita. Selline hoolimatus ei jäta aga mõjutamata töökohti maal ning laiemalt kodumaise toidu konkurentsivõimet ning hinda. See on valikute küsimus, kas eelistame Eestimaist või sobivad meile välismaised toiduained enam,“ lõpetas Kadri Simson.

Riigieelarve muudatusettepanekute esitamise tähtaeg on 5. novembril. 2015. aasta Riigieelarve jõuab riigikogus teisele lugemisele 19. novembril.

Lisainfo:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
 

Tagasiside