Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Eesti Keskerakonna fraktsioon saatis Eesti Haridustöötajate Liidu pöördumisele vastuse, milles toetatakse õpetajate palgatõusu nõudmisi ning antakse lubadus käsitleda teemat riigieelarve arutelus Riigikogus.

Vastuskirjas edastatakse, et Keskerakonna fraktsiooni jaoks saab 2012. aasta riigieelarve arutelul õpetajate palgatõusu küsimus prioriteediks. „Toetame Eesti Haridustöötajate Liidu pikaajalist seisukohta, et palk peab jõudma Eesti keskmisele palgale järele ja seetõttu tuleb 2012. aastal õpetajate palka tõsta vähemalt 20%. Sellekohase ettepaneku Keskerakonna fraktsioon  riigieelarve muudatusena ka teeb,” ütles riigikogu Keskerakonna fraktsiooni aseesimees Mailis Reps.

„Kui seada õpetajate palgatõus prioriteediks, on 2012. aasta riigieelarves vahendid selleks täiesti olemas. Täiendavalt on Keskerakond esitanud 26. septembril Riigikogu menetlusse uue astmelise tulumaksu eelnõu, mille jõustumisel tagataks õpetajate palgatõusuks vajalikud vahendid,“ tõdes Reps.

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon on kindlal seisukohal, et õpetajaid peab rohkem väärtustama. „Õpetajad annavad väga olulise panuse lapse arengusse, tema annete avastamisse ning erilisuse toetamisse, õpihimu ja teadmiste kasvatamisse. Selleks et tunda ka edaspidi uhkust suurepäraste tulemuste eest OECD riikide võrdluses või PISA uuringus, tuleb meil ka õpetajatele õiglast tasu maksta,” seisab Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni vastuskirjas.

 

Tagasiside