Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni väljasõidul Pärnumaale otsustati ühiselt, et Riigikogus tuleb algatada korrakaitseseaduse muutmine, millega taastataks avalikus kohas alkoholi joomise keeld. 1. juulil kehtima hakanud kord on toonud omavalitsustele juurde vaid täiendavaid probleeme ning vajab seetõttu kohest riiklikku sekkumist.

„Sel suvel jõustunud korrakaitseseaduse muudatus on tõsiselt häirinud Eesti inimesi ja see töötab otseselt vastu püüdele alkoholi tarbimist vähendada. Leian, et tegemist on praakseadusega ning kavatseme seetõttu kohe Riigikogu uue istungjärgu esimesel päeval, 8. septembril, algatada seadusmuudatuse, mis keelustaks taas avalikus kohas alkoholi tarbimise,“ sõnas Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Kadri Simson.

Simson lisas: „Avalikus kohas alkoholi tarbimist lubav seadus on tabanud valusalt ennekõike kohalikke omavalitsusi, kes peavad muudatuse tagajärgedega tegelema. Uue seaduse valguses julgen öelda, et avaliku korra tagamine peaks olema riigi ja politsei ülesanne, paraku on aga kõik jäänud omavalitsuste kanda. Pärnu, Tallinn ja ka Elva on püüdnud küll omavalitsuste tasandil avalikku joomist piirata, kuid justiitsminister Andres Anvelti sõnul on sellised sammud seadusvastased.“

„Eriti küüniliselt kõlab antud korrakaitseseaduse autori Rein Langi väljaöeldu, et piirangud ei takista joomist ja laaberdamist. Olen veendunud, kui keelata taas avalik napsitamine, paraneb meie tänavapilt märgatavalt ning mainitud joomist ja laaberdamist on kordades vähem,“ lõpetas Kadri Simson.

Lisainfo:

Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressinõunik
 

Tagasiside