Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon otsustas erakorralisel koosolekul alustada läbirääkimisi teiste erakondadega, et umbusaldada peaminister Kaja Kallast, kelle abikaasa firma osalemine äritegevuses Venemaal on viinud Eesti valitsuskriisi.

“Keskerakonna fraktsiooni liikmed on seisukohal, et Kaja Kallase skandaal on Eesti riigi mainet tugevalt kahjustanud,” ütles Keskerakonna fraktsiooni esimees Tanel Kiik. “Kaja Kallas on nii Eestis kui Euroopas olnud üks aktiivsemaid Ukraina eestkõnelejaid ning rõhutanud sanktsioonide kehtestamise ja täitmise olulisust. Samuti kutsunud ettevõtteid üles oma moraalset kompassi kasutama. Kahetsusväärsel kombel ei ole valitsusjuht käitunud oma sõnade kohaselt ning ta ei ole selgesõnaliselt vastanud küsimusele, kas ta teadis, et abikaasa ettevõte tegutseb Venemaal.”

Keskerakonna aseesimehe sõnul on kriitilist suhtumist peaministri tegevuse osas juba väljendanud ka mitmed koalitsioonierakondade esindajad ning läbirääkimised annavad võimaluse saada selget tagasisidet muuhulgas Reformierakonna, Eesti 200 ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsioonidelt.

“Valitsuskriis vajab kiiret ja ühemõttelist lahendust,” lisas Tanel Kiik. “Uudis sellest, et Kaja Kallas on andnud Venemaal äritegevusega seotud firmale ligi 400 000 eurot laenu, on juba jõudnud ka rahvusvahelise ajakirjanduse veergudele ning see heidab väga halba varju Eesti riigi kuvandile. Seniste selgituste taustal ei ole Kaja Kallasel moraalset õigust peaministri ametis jätkata.”

Tagasiside