Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimehe Kadri Simsoni sõnul ei saa Keskerakond toetada täna Riigikogus esimesele lugemisele tulevat maksumuudatuste kobareelnõud, sest maksupaketis olevad mitmed muudatused halvendavad Eesti inimeste heaolu. Saadiku sõnul asub Keskfraktsioon seaduse vastuvõtmist opositsioonile olemasolevate vahenditega takistama.

„Täna esimesele lugemisele tuleva maksupaketi menetlemine on opositsioonile sisuliselt võimatuks tehtud. Paketis on häid asju nagu tulumaksuvaba miinimumi kasvatamine, mida kindlasti eraldi eelnõuna sooviksime toetada, kuid kui kobarana on seal juures ka kütuseaktsiisi kasvatamine ja majutusasutuste käibemaksumäära tõus, ei saa me seda toetada. Me oleme püüdnud koalitsioonile sõnadega selgeks teha, et nende algatatud seaduspakett tuleb katkestada ja jagada kolmeks, nagu ta valitsuses kooskõlastusel oli, kahjuks seni tulutult. Seega ei jää meil muud üle, kui alustada venitustaktikaga juba eelnõu esimesel lugemisel. Loodan, et see toob valitsuskoalitsioonile mõistuse pähe,“ sõnas Kadri Simson.

Simson jätkas: „Täna öösse veniv istung on aga alles justkui proloog järgmise nädala istungitele. Siis jõuab kiirkorras menetletav maksupakett teisele lugemisele ning võib ennustada, et öine istumine tuleb märksa pikem. Eks ole näha, kui paljud koalitsioonisaadikud öise mõtlemise käigus mõistusele tulevad ning arutule kiirustamisele vastu astuvad.“

Lisainfo:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
Tel 53 474 246
[email protected]

Tagasiside