Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Eile õhtul kogunenud Keskerakonna juhatus otsustas, et erakond algatab üle-Eestilise allkirjade kogumise kampaania, millega protestitakse valitsuse poolt kavandatava kütuseaktsiisi tõusu vastu. Keskerakonna aseesimehe Kadri Simsoni sõnul kestab allkirjade kogumine neli nädalat ning need esitatakse Riigikogule tulenevalt kollektiivse pöördumise seaduses sätestatud võimalusele.

„Keskerakonna poliitikute poole pöördub pea iga päev inimesi, kes on valitsuse kütuse aktsiisi tõstmise plaani suhtes rahulolematud ning leiavad, et see on ebaõiglane,” rääkis Kadri Simson, “just seepärast otsustas Keskerakond alustada üle-Eestilise allkirjade kogumise kampaaniaga, mille käigus kogutud allkirjad antakse üle Riigikogule, et selle enamus otsustaks plaanitavad maksutõusud ära jätta.”

Simsoni sõnul on inimeste pahameel mõistetav, sest plaanitav maksutõus on täiesti läbi kaalumata. “Kütuse kallinemine mõjutab otseselt ka kõiki teisi valdkondi ning toob kaasa märgatava hinnatõusu.”

“Keskerakond on seisukohal, et kütuse aktsiisi tõstmine on lubamatu ning kutsume kõiki inimesi üles selle vastu oma allkirja andma,” ütles Keskerakonna asesimees Kadri Simson.

Allkirju kollektiivsele pöördumisele saab alates tänasest anda kõigis Eesti Keskerakonna piirkondlikes büroodes üle Eesti. Lähiajal avatakse ka vastav võimalus internetis.

Vastavalt “Märgukirjale ja selgitustaotlusele vastamise ning kollektiivse pöördumise esitamise seadusele” on kollektiivse pöördumise esitamiseks vaja koguda vähemalt 1000 toetusallkirja. Pöördumises tehakse ettepanek, kuidas kehtivat regulatsiooni muuta või ühiskonnaelu paremini korraldada. Kollektiivset pöördumist menetletakse “Riigikogu kodu- ja töökorra seaduses” sätestatud korras.

Tagasiside